o nas
Informacje o firmie
Proxima Prima to firma, która powstała w 2018 roku na bazie wieloletniego doświadczenia jej założycieli.
Rdzeniem naszego biznesu jest świadczenie usług i wsparcia przy przygotowaniu, sprawdzeniu wniosków projektowych, realizacja projektu zespołem projektowym, organizacja i przeprowadzenie szkoleń i warsztatów, świadczenie usług doradczych i eksperckich, prowadzenie badań socjologicznych, prowadzenie kursów językowych i wsparcie w nawiązaniu współpracy międzynarodowej.
Proxima Prima to nie tylko biznes.
To także odpowiedzialność za tworzenie innowacji i rozwój rynku nowych usług i projektów.
Mamy szeroką bazę partnerów biznesowych, organizacji społecznych, instytucji edukacyjnych i rządowych z różnych państw.
Współpracujemy z osobami fizycznymi i prawnymi z Polski, Ukrainy, Gruzji, USA, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i wielu innych państw.
Proxima Prima to nowoczesna firma zajmująca się rozwojem kompetencji przyszłości, wsparciem dla startupów oraz przemysłów. Firma jest zaangażowana w kompleksowe przygotowanie i rozwój projektów współpracy międzynarodowej oraz innowacji.
Polityka innowacyjna firmy jest jednym z głównych narzędzi wsparcia transferu wiedzy do społeczeństwa i gospodarki. Firma w ramach projektów łączy biznes i naukę, graczy rynku kapitałowego i jednostki nauki i szkolnictwa wyższego.
Proxima Prima wspiera rozwój przemysłów kreatywnych i kreatywnych inicjatyw i tego jak kompetencje kreatywne stają się niezbędne dla rozwoju nowoczesnego biznesu oraz otwartych innowacji, czyli tego jak organizacje otwierając się na współpracę pomiędzy różnymi sektorami i dyscyplinami stają się przez to bardziej innowacyjne.
Jest również twórcą laboratoriów B+R: modeli i narzędzi pozwalających organizacjom angażować się w różne formy prac badawczo-rozwojowych.
Proxima Prima wspiera projekty obywatelskie oraz wolontariackie mające na celu w szczególności wsparcie migrantów, uchodźców oraz osób poszkodowanych w wyniku wojny. Ważnym kierunkiem działalności jest pozyskanie korporacyjnych funduszy inwestycyjnych dla jednostek rynku kapitałowego i wsparcie firm z pomocą mechanizmów inwestycyjnych w rozwoju nowych obszarów kompetencji oraz linie biznesowych.
Poznaj Nasz Zespół
Zespół Proxima Prima

Stanisław Alwasiak
Partner Proxima Prima
Ekspert z wieloletnim doświadczeniem w sferze dofinansowania unijnego, twórca ponad 50 projektów finansowanych ze środków zewnętrznych.
Doświadczony ewoluto projektów, który posiada bogate doświadczenie w rozwoju i realizacji projektów w Polsce, Azji Środkowej, Kaukazie i Europie Wschodniej z USAID, Bankiem Światowym, instrumentem finansowym EOG, programem szwajcarskim i innymi donatorami.
Dyrektor Centrum Badawczo-Rozwojowego Innowacji Społecznych Akademii Ignatianum w Krakowie, w którym przygotowywał, zrealizował oraz monitorował i oceniał projekty innowacji społecznych w Polsce, Ukrainie i generalnie Europie Wschodniej.

Bohdana Huriy
Partner i Członek Zarządu Proxima Prima
Jest doświadczonym pedagogiem, socjologiem, analitykiem danych zajmującym się rynkiem społecznym, zatrudnieniem społecznym, e-learningiem, edukacją i organizacjami pozarządowymi. Jej główne zainteresowania skupiają się na tworzeniu nowych możliwości na rynku pracy w Polsce i Europie dla kobiet i imigrantów.
Koordynator ds. Wolontariatu oraz E-learningu w Centrum Badawczo-Rozwojowym Innowacji Społecznych Akademii Ignatianum w Krakowie oraz w specjalista ds e-learningu w Fundacji Linking, doktor socjologii, manager projektu edukacyjnego i e-learningowego kursu MOOC – „Polska dla początkujących i średniozaawansowanych”, wieloletni wykładowca w Politechnice Lwowskiej i na Uniwersytecie Katolickim we Lwowie.

Krystyna Potapenko
Partner i Prezes Zarządu Proxima Prima
Prawniczka, pisarka, tłumaczka, koordynatorka projektów międzynarodowych, wolontariuszka, ekspertka ds. współpracy polsko-ukraińskiej. Fundatorka Fundacji Dyplomacji Kulturalnej. Dyrektorka Wydawnictwa K&N. Specjalista Centrum Kształcenia, Innowacji I Transferu Wiedzy Uniwersytetu Ignatianum w Krakowie. Koordynatorka Szkoły Prawa Polskiego i Europejskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Tytuł magistra zdobyła na Wydziałe prawa Narodowym Uniwersytecie imienia Iwana Franki na specjalności „Prawo” w 2012 roku. 2012-2019 odbywała studia doktoranckie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Absolwentka Europejskiej Akademii Dyplomacji. Absolwentka „Erasmus Intensive Program „GRIM” na Uniwersytecie w Sztokholmie (2014), Summer School on Law and Logic in European University Institute we Florencji (2014), Transparency International School on Integrity w Wilnie (2016). Absolwentka Szkoły Literackiej i kursu sztuki pisarskiej Centrum Edukacji Literackiej w Kijowie. W 2021 roku została wprowadzona do katalogu ekspertów ds. mniejszości narodowych, etnicznych i językowych w Polsce.